KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15989205
nr 1598 9205
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 279/320. Bildmått: 28x35 cm, yttermått inklusive ram: 46x52 cm
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
måndag 19 februari 2024
kl 20:39:17
Ulf Trotzig
Läs mer om Ulf Trotzig